خانه / اخبار / روایت متفاوت از تعهدات مالی شهرداری تهران
آموزش استاتیک آموزش نرم افزار SAP آموزش مقاومت مصالح
آموزش هیدرولیک آموزش نرم افزار ETABS آموزش مهندسی زلزله
آموزش مکانیک خاک آموزش نرم افزار ABAQUS آموزش مصالح ساختمانی
آموزش المان محدود آموزش نرم افزار AutoCAD دورس کنترل فعال سازی
آموزش تحلیل سازه ها آموزش نرم افزار OpenSees آموزش آزمون های غیرمخرب
آموزش تحلیل ارتعاشات آموزش راه سازی با Civil 3D آموزش متلب در دینامیک سازه
آموزش زمین شناسی مهندسی آموزش زبان تخصصی عمران آموزش اصول دینامیک سازه ها
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس

روایت متفاوت از تعهدات مالی شهرداری تهران

 

به گزارش «دنیای اقتصاد» با وجود آنکه هفته گذشته کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در یک گزارش رسمی بدهی مدیریت شهری به بانک‌ها و موسسات اعتباری و دیون پیمانکاران را معادل 20هزار و 495 میلیارد تومان و از سوی دیگر نقدینگی موردنیاز برای اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره شهر را معادل 19 هزار و 286 میلیارد تومان اعلام کرد، قدرت گودرزی روز گذشته در یک گزارش متفاوت، رقم دیون شهرداری به سازمان‌ها و شرکت‌ها را معادل 8هزار و 519 میلیارد تومان و اصل بدهی شهرداری به بانک و موسسات بدون احتساب سود و جرایم را بابت تسهیلات معادل 6هزار و 992 میلیارد تومان اعلام کرد.

به این ترتیب طبق گزارش ارائه شده از سوی معاون شهردار تهران، شهرداری تهران در پایان دوره ۱۲ ساله مدیریتی خود مجموعا رقمی معادل ۱۵ هزار و ۵۱۱ میلیارد تومان بدهی دارد. او در بخش دیگری از گزارش خود به مطالبات شهرداری اشاره کرد و افزود: مطالبات شهرداری از دولت نیز در کنار بدهی‌ها وجود دارد که در مجموع 19 هزار میلیارد تومان آن تایید شده است. اما آنچه مهم است این است که 15 هزار و 138 میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری در 10 آیتم از سوی سه سازمان حسابرسی تایید شده است. علاوه بر این یک میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی شهرداری طلبکار است که در مجموع 19 هزار میلیارد تومان می‌شود.

او ادامه داد: اولا بدهی داشتن نقطه قوت است، ما تعهد ایجاد می‌کنیم برای افزایش سرمایه شهر. بر همین اساس تا امروز دیون مناطق 22 گانه 6 هزار و 351 میلیارد تومان بوده که در این رقم پیمانکاران، املاک، بیمه و مالیات هم دیده شده است. همچنین دیون سازمان‌ها و شرکت‌ها 2 هزار و 168 میلیارد تومان است. از همین رو اعلام می‌کنم درمجموع دیون شهرداری تهران 8 هزار و 519 میلیارد تومان است. معاون مالی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بارها شنیده شده که منتقدان مدیریت شهری تهران را شهر سوخته می‌نامند و می‌گویند که قرار است شهر سوخته تحویل بگیرند، گفت: ارزش تقریبی املاکی که در این 12 سال تملک کردیم 22 هزار و 845 میلیارد تومان بوده است. ارزش تقریبی تهاتر املاک نیز 11 هزار و 92 میلیارد تومان بوده است. یعنی دارایی‌های شهرداری تهران در این مدت بیش از دو برابر افزایش یافته است.

پس از ارائه این گزارش برخی اعضای شورای شهر تهران در انتقاد به تناقض‌های آماری گزارش کمیسیون برنامه و بودجه با این گزارش، از معاون شهردار تهران درخصوص چگونگی کاهش چند هزار میلیاردی بدهی شهرداری تهران طی یک هفته گذشته سوال کردند. گودرزی در پاسخ به این اعضا عنوان کرد: بخشی از این بدهی در قالب واگذاری به بانک شهر تسویه شده‌است. به این صورت که سه ملک به بانک شهر با حضور رئیس شورای شهر تهران تحویل داده شد که معادل 3 هزار میلیارد تومان است. این سه ملک که در کنار اتوبان چمران، دردشت و مهرویلا است را واگذار کرده‌ایم که در مجموع 3هزار و 10 میلیارد تومان ارزش این سه ملک است. 60 درصد شهروند و شهرآفتاب نیز مطابق مصوبه شورای شهر واگذار شده که هم‌اکنون در حال کارشناسی است.

همچنین ببینید

دو ویژگی فایل‌های اجاری در بازار مسکن پاییز

  به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، نبض بازار رهن و اجاره املاک مسکونی از ابتدای خرداد ماه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال معادله زیر را تکمیل کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.