خانه / اخبار / ارزان‌ترین آپارتمان‌ها در منطقه یک
آموزش استاتیک آموزش نرم افزار SAP آموزش مقاومت مصالح
آموزش هیدرولیک آموزش نرم افزار ETABS آموزش مهندسی زلزله
آموزش مکانیک خاک آموزش نرم افزار ABAQUS آموزش مصالح ساختمانی
آموزش المان محدود آموزش نرم افزار AutoCAD دورس کنترل فعال سازی
آموزش تحلیل سازه ها آموزش نرم افزار OpenSees آموزش آزمون های غیرمخرب
آموزش تحلیل ارتعاشات آموزش راه سازی با Civil 3D آموزش متلب در دینامیک سازه
آموزش زمین شناسی مهندسی آموزش زبان تخصصی عمران آموزش اصول دینامیک سازه ها
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس

ارزان‌ترین آپارتمان‌ها در منطقه یک

 

به گزارش «دنیای اقتصاد»، خرید آپارتمان در منطقه یک تهران به واسطه قرار گرفتن در شمالی‌ترین نقطه شهر و برخورداری از پهنه‌های سبز و آب و هوای مطلوب دامنه کوه‌های البرز، اصالت و قدمت محله‌ای در عین توسعه‌یافتگی بافت مسکونی همواره مورد تقاضای بسیاری از خریداران مسکن است. این در حالی است که منطقه یک گران‌ترین منطقه تهران به شمار می‌رود و قیمت هر مترمربع آپارتمان در اغلب محله‌ها و خیابان‌های مشهور آن بین 10 تا 15 میلیون تومان است و در نتیجه بودجه بسیاری از خریداران طبقه متوسط برای خرید ملک در این منطقه کافی نیست.

اما همچون دیگر مناطق شهر، محله‌های مختلف این منطقه به لحاظ شاخص‌های کیفی مختصات متفاوت و در نتیجه قیمت‌های متفاوتی دارند. از این رو اگر متقاضیان خرید به هر دلیل اصرار بر خانه‌دار شدن در منطقه یک دارند و در عین حال دامنه بودجه آنها محدود است، می‌توانند به سراغ محله‌هایی بروند که به لحاظ شاخص‌های گوناگون کیفیت سکونت، حائز رتبه بهترین محله‌های شمیران نیستند اما در عین حال به دلیل همجواری با محدوده شمیران و قرار گرفتن در منطقه یک، گزینه قیمت‌ مناسب و مطلوبی برای متقاضیان خرید با بودجه محدود محسوب می‌شوند.

نگاهی به فایل‌های مسکونی در تابستان امسال حاکی است به همان نسبت که فایل‌های گران‌قیمت با نرخ پیشنهادی بالاتر از ارزش ملک در بازار زیاد است، فایل‌های زیر قیمت در محله‌های منطقه یک نیز کم نیست، به‌طوری که متقاضیان خرید با بودجه 350 تا 450 میلیون تومانی می‌توانند آپارتمان‌های میان‌متراژ 60 تا 80 مترمربعی بسیاری در محله‌هایی نظیر ازگل، چیذر، دارآباد، شهرک‌های مجاور بزرگراه ارتش و حتی بخش‌هایی از محله‌های قیطریه، دربند و منظریه که به لحاظ سن بنا بافت قدیمی‌تری دارند، بیابند. این واحدهای مسکونی را می‌توان به‌عنوان ارزان‌ترین آپارتمان‌های واقع در منطقه یک معرفی کرد.

دامنه قیمت هر مترمربع از این آپارتمان‌های قیمت مناسب عموما 5 تا 7 میلیون تومان است که نسبت به میانگین قیمت آپارتمان در شمیران بسیار پایین‌تر است اما در عین حال فاکتورهایی همچون کیفیت مطلوب آب و هوا در مقایسه با دیگر مناطق شهر، درباره آنها صدق می‌کند. ضمن اینکه اگر بودجه متقاضیان خرید آپارتمان در منطقه یک بیش از 450 میلیون تومان باشد، با توجه به ازدیاد فایل‌های بزرگ‌تر از 80 مترمربعی، محدوده انتخاب آنها در آپارتمان‌های قیمت مناسب بسیار وسیع‌تر خواهد بود.

همچنین ببینید

دو ویژگی فایل‌های اجاری در بازار مسکن پاییز

  به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، نبض بازار رهن و اجاره املاک مسکونی از ابتدای خرداد ماه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال معادله زیر را تکمیل کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.