خانه / وبلاگ / آشنایی با اسلاری سیل

آشنایی با اسلاری سیل

آشنایی با اسلاری سیل
اسلاری¬سیل مخلوطی از مصالح ریزدانه، قیر امولسیون، آب و فیلر معدنی است. در اکثر موارد فیلر معدنی مورد استفاده، سیمان انتخاب می¬شود تا علاوه بر آنکه عامل پرکنندگی مخلوط باشد، مقاومت آن را نیز افزایش دهد. اسلاری¬سیل؛ برای درزگیری سطح روسازی¬های آسفالتی، ترمیم زبرشدگی سطحی با شدت کم، درزگیری ترکهای کوچک و افزایش میزان اصطکاک سطحی کاربرد دارد. اسلاری¬سیل نیز مانند؛ آسفالت سطحی برای گیرایی کامل و منسجم نیاز به یک مرحله هوای گرم و خشک (قبل از قرار گرفتن در شرایط بارندگی) دارد.
اجرای اسلاری¬سیل در جاهایی که مشکل اصلی روسازی همانا اکسیداسیون یا سخت¬شدگی بیش از حد سطح روسازی موجود است، موثر است. استفاده از اسلاری¬سیل به منظور ایجاد تأخیر در زبرشدگی سطح راه، پرکردن ترک¬های ریز و بهسازی اصطکاک سطحی پیشنهاد می¬شود. اسلاری¬سیل در صورتیکه روسازی موجود ترکهای گسترده داشته و ترک¬ها نیز از نوع فعال باشند (عرض ترک¬ها دارای قابلیت تغییر زیاد در طول شبانه روز و در فصول مختلف سال باشد)، عملکرد خوبی نخواهدداشت.
برای دستیابی به یک سطح باکیفیت مطلوب، باید مطمئن شد که روسازی خشک و تمیز بوده و قبل از اجرای اسلاری سیل همه عملیات ترمیمی اتمام یافته باشد. در شرایط گرما و وجود تابش خورشید، پخش یک لایه نازک آب روی سطح برای کنترل شکست زودهنگام امولسیون و بهبود چسبندگی اسلاری¬سیل با روسازی موجود لازم است.

|+| نوشته شده توسط سامان ممتاز در سه شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۵ |

همچنین ببینید

سوالات عمران نظارت مهر ۹۶ همراه با پاسخ تشریحی

سوالات عمران نظارت مهر ۹۶ همراه با پاسخ تشریحی عمران نظارت مهر ۹۵ همراه با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال معادله زیر را تکمیل کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.